Check out what's happening in sports today!
For the LATEST results, listen to 730 CKDM!
THURSDAY DECEMBER 1ST
GILBERT PLAINS COMPETITIVE LEAGUE OF CURLING
CROP PRODUCTION SERVICES SKIPPED BY TODD BRINKMAN VS
GILBERT PLAINS CO-OP SKIPPED BY NOLAN HADWAY
STONE CABINET SKIPPED BY BUTCH MOUCK VS
360 AG CONSULTING / CROSS TOWN MOTORS SKIPPED BY WARREN LEFLAR
THE MOSSEY RIVER INN & STYLE MERCANTILE SKIPPED BY KYLE FORSYTH VS
TEAM BRENT ASH
INTEGRA TIRE SKIPPED BY TREVOR BASARABA VS
RUBES AUTO SKIPPED BY DEAN BATES
VARSITY VOLLEY BALL PROVINCIALS
A BOYS CHAMPIONSHIPS – STE. ROSE
POOL A: ROSENORT, MELITA, ROSSBURN, WESTPARK, STE. ROSE CELTICS
POOL B: ELTON, HAMIOTA, ST. JOACHIM, ELM CREEK, JOSEPH H. KERR
ROSSBURN RAIDERS VS STE. ROSE CELTICS 9:00am
ROSENORT REDHAWKS VS STE. ROSE CELTICS 10:00am
A GIRLS CHAMPIONSHIPS – GRANDVIEW
POOL A: ELTON, BOISSEVAIN, STRATHCLAIR, RIVERS, ST. PAUL’S
POOL B: GRANDVIEW SPARTANS, DELORAINE, GLENBORO, ROSENORT, JOSEPH H. KERR
GRANDVIEW SPARTANS VS JOSEPH H. KERR TIGERS 9:00am
GRANDVIEW SPARTANS VS ROSENORT REHAWKS 11:00am
AA BOYS CHAMPIONSHIPS – CARMAN
POOL A: NIVERVILLE, CARMAN, STEINBACH CHRISTIAN, TEULON, SOURIS
POOL B: GREEN VALLEY, WARREN, MAJOR PRATT TROJANS, GABRIELLE ROY, FRONTIER
WARREN WILDCATS VS MAJOR PRATT TROJANS 3:45pm
AA GIRLS CHAMPIONSHIPS – MORRIS
POOL A: NIVERVILLE, MAJOR PRATT TROJANS, KILLARNEY , GOOSE LAKE ANGELS, GIMLI
POOL B: GREEN VALLEY, MORRIS, MacGREGOR, WARREN, FRONTIER
NIVERVILLE PANTHERS VS GOOSE LAKE ANGELS 2:45pm
MAJOR PRATT TROJANS VS KILLARNEY RAIDERS 3:45pm
MAJOR PRATT TROJANS VS GOOSE LAKE ANGELS 5:45pm
AAA GIRLS CHAMPIONSHIPS – WINNIPEG
POOL A: DAUPHIN CLIPPERS, LOUIS RIEL, ST. NORBERT, CALVIN CHRISTIAN, LANDMARK
POOL B: NEELIN, STONEWALL, SANFORD, HAPNOT, CHURCHILL
DAUPHIN CLIPPERS VS LANDMARK 96ERS 1:00pm
DAUPHIN CLIPPERS VS ST. NORBERT CELTICS 3:00pm
AAA BOYS CHAMPIONSHIPS - WINNIPEG
POOL A: CALVIN CHRISTIAN, LOUIS RIEL, W.C. MILLER, HAPNOT, WESTGATE
POOL B: NEELIN, JOHN TAYLOR, STONEWALL, DAUPHIN CLIPPERS, STE. ANNE
JOHN TAYLOR PIPERS VS DAUPHIN CLIPPERS 2:45pm
NEELIN SPARTANS VS DAUPHIN CLIPPERS 5:45pm
HOME HARDWARE CANADA CUP – BRANDON
DRAW 4
JONES VS CAREY 8:30am
FLEURY VS HOMAN 8:30am
JACOBS VS KOE 8:30am
McEWEN VS EPPING 8:30am
DRAW 5
HOMAN VS ROCQUE 1:30pm
LAYCOCK VS GUSHUE 1:30pm
SWEETING VS CAREY 1:30pm
FLEURY VS EINARSON 1:30pm
KOE VS CARRUTHERS 1:30pm
DRAW 6
LAYCOCK VS JACOBS 6:30pm
SWEETING VS ROCQUE 6:30pm
McEWEN VS CARRUTHERS 6:30pm
EPPING VS GUSHUE 6:30pm
JONES VS EINARSON 6:30pm
NORTH CENTRAL HOCKEY LEAGUE
MOOSOMIN RANGERS @ VIRDEN OIL KINGS 8:30pm